Home

  Invitation

  Programme

  Invited Faculty

  Committees

  Registration

  Abstracts  

  Trade Brochure

  Convention Centre

  Tours

  About Delhi

  Incredible India

  Social Programme  

  Accommodation

  Contact Us

  General Info

DOWNLOAD

 

Committees

ORGANIZING COMMITTEE, INDIA
  Patrons  
 
  • A Ranganadha Rao, Hyderabad

  • A Rajasekaran, Chennai

  • BC Bapna, Indore

  • C Chinnaswami, Chennai

  • DK Karanjawala, Mumbai

  • HS Bhat, Prashantigram

  • KC Gangwal, Jaipur

  • P Venugopal, Mangalore

  • SD Bapat, Mumbai

  • VNP Tripathi, Varanasi


 
  Advisors  
 
  • AG Phadke, Mumbai

  • AP Pandey, Mumbai

  • HS Asopa, Agra

  • K Sasidharan, Manipal

  • MH Kamat, Mumbai

  • R Chally, Calicut

  • SC Mathur, Jaipur

  • SK Sharma, Chandigarh

  • SN Wadhwa, New Delhi

  • SS Bapat, Pune

  • SS Joshi, Mumbai

 
CORE COMMITTEE
  Organizing Chairman   
 
  • Narmada P. Gupta, New Delhi 
 
  Organizing Secretary    
 
  • Rajeev Kumar, New Delhi   
 
  Co-Organizing Secretaries  
 
  • Deepak Kirpekar, Pune

  • PM Deka, Guwahati

  • Rajeev Sood, New Delhi

  • RM Meyappan, Chennai

 
 
Treasurer
  • Jagdish Kulkarni, Mumbai
Pre Congress Workshop
  • Arvind Kumar, New Delhi
Registration
  • Prem N. Dogra, New Delhi
Exhibition & Venue
  • Amlesh Seth, New Delhi
Scientific
  • Ganesh Gopalakrishnan, Vellore
  • Mahendra Bhandari, USA
Finance
  • Ajay Kumar, Patna
  • Mahesh Desai, Nadiad
  • NK Mohanty, New Delhi
 
   

NATIONAL SUPPORT COMMITTEE

 
 
  • A Mohan , Bangalore
  • A Chaudhary , Kolkata
  • Ajit Vaze , Mumbai
  • AK Mandal , Chandigarh
  • AL Bhat , Bikaner
  • Aneesh Shrivastava , Lucknow
  • Anita Patel , Mumbai
  • Anup Ramani , Mumbai
  • Apul Goel , Lucknow
  • BS Aulakh , Ludhiana
  • C Mallikarjuna , Hyderabad
  • D Dalela , Hyderabad
  • Dilip Karmakar , Kolkata
  • H Tangaonkar , Mumbai
  • HS Nagraj , Bangalore
  • J Lalmalani , Mumbai
  • Janak Desai , Ahmedabad
  • Jayraman R , Chennai
  • K R Pradhan , Chennai
  • Kalyan Sarkar , Kolkata
  • Ketan Desai , Ahmedabad
  • Kim Mammen , Ludhiana
  • LK Sahu , Cuttack
  • M Ramalingam , Coimbatore
  • M Kochikar , Miraj
  • Mahendra Singh , Patna
  • MS Agarwal , Agra
  • MS Ansari , Lucknow
  • Murali Kamat , Mumbai
  • N Chacko , Vellore
  • Nitin Kekre , Vellore
  • NS Bhandari , Jodhpur
  • PB Singh , Varanasi
  • PB Sivaraman , Chennai
  • Percy Chibber , Mumbai
  • PM Deka , Guwahati
  • R Maheshwari , Chennai
  • Rajender Singh , Imphal
  • Rakesh Kapoor , Lucknow
  • RB Nerli , Belgaum
  • S Patankar , Pune
  • S Krishnamurty , Hyderabad
  • S Kulkarni , Pune
  • Samir Rai , Amritsar
  • Shailesh Shah , Ahmedabad
  • Shirish Yande , Pune
  • Shivaji Basu , Kolkata
  • SK Singh , Chandigarh
  • SN Panda , Cuttack
  • SS Vasan , Bangalore
  • Sunil Shroff , Chennai
  • TC Sadasukhi , Jaipur
  • TR Murali , Madurai
  • Umesh Oza , Mumbai
  • V Kandaswamy , Coimbatore
 

LOCAL SUPPORT COMMITTEE

 
  • Anant Kumar
  • Anil Varshney
  • Anil Goel
  • Anjani Agarwal
  • Anupam Bhargava
  • DK Jain
  • Gagan Gautam
  • GS Kocchar
  • HS Bhatyal
  • Iqbal Singh
  • Manoj Talwar
  • Pankaj Wadhwa
  • Rajesh Ahlawat
  • Rajesh Taneja
  • Rajinder Yadav
  • SC Karan
  • SK Pal
  • Sudhir Khanna
  • Sudhir Rawal
  • SV Kotwal
  • Tapan Sinha
 
 

 

 

  PRIVACY NOTICE | © 2016 WWW.DANUBIANA.INO ALL RIGHTS RESERVED